Talitelk – kalastus kelk

Talitelk – kalastus kelk

Palun pöörake tähelepanu minu uuele abimehele. Kaks ühes, telk ja kelk. Kõik sai alguse sellest, kui minu väga hea kalasemu endale sellise nimelt ehitas. Ühel nendest piltidest on ka see näha, minu telgi taustal. Kui ma seda nägin pidin pepule kukkuma. Mina sellist asja polnud varem näinud ei poes, Peipsil ega netis.

Igasugu tuulevarjusid olen ma kasutanud terve elu. Telkidest alustades ja lõpetades oma lemmikuga, tavaline suur kasvuhoone kilest kokku sulatatud kott mille endale pähe tõmbad ja puurikäepidemele otsapidi toetad. Asi oli kohe selgemast selgem kui sõber enda kätetööd tutvustas, et see on asi, mis minul olema peab saama. Aga väga ruttu kukkusin maa peale tagasi. Sõber nimelt tegi enda kelgu väga põhjaliku ja korraliku. Ja see tähendab juba väga korralikku väljaminekut. Ma ei hakka teise mehe rahakotis siin avalikult sobrama, aga kõik saavad ise enamvähem arvutada, kui tahavad, sest tema kelk on ehitatud snowdogi kelgule, mis teatavasti ise juba pole odav lõbu ja kate peale on lastud spets riidest, mille teostus polnud kelgust väga palju odavam ja kaared roostevabast jne. Kui minu ja tema kelku võrrelda, siis saab ikka aru, et üks on kelk ja teine säästukelk. Aga no tahtmine seda teha oli mul suurem kui pelg selle eest, et põrun täielikult. Pidin absoluutselt kõik detailid tema kelgust teisendama 10 x odavamaks, sest olin enda peas kalkuleerinud, et see ei tohi mingi hinna eest maksta rohkem kui 50 eurot. Minul oli kelku ise teha väga kerge, sest ma tegin ju selle lihtsalt sõbra telgi pealt maha ja natuke hindasid vaadates mulle hakkas tunduma, et võibolla see võiks õnnestuda.

Esimese asjana seadsin sammud Mustamäe Bobosse, sealt sain väga mõistliku hinnaga, mitte kõige suurema neil pakutavatest kelkudest, aga selle eest paraja sügavusega ja kui ma ei eksi siis selle hind oli 35 eurot. Mulle tundus, et see kelk võiks konstruktsiooni välja kannatada. Järgmine peatus: Ehituse ABC, sealt sain täiesti suvalised torud, kolme meetrised, hinnaga 4,99 euri tk. Vaja läks mul neid minimaalselt 3. Vajalikud tööriistad ja väiksemad vidinad, poldid-mutrid-kruvid on ühes korralikus majapidamises nagunii juba olemas ja minu rahaline panus seal ka lõppes.

Karkass kelgul Kelk ja karkass

Kui kelgu karkass valmis sai, jäi nüüd kate. Ja siin tuleb alati abiks, kui sa tunned kedagi, kes oskab õmmelda. Ja õnneks minul on tädi, kes sellistes olukordades alati aitab. Kui ma piisavalt kurva näoga ta käest midagi küsin, siis ta raha nagunii ei küsi. Aga ära kartke, ma seda kurjasti ära ei kasuta, tegime diili, tema mulle katte teeb, mina tema vannitoa remondin. Seega seal sain kõvasti kokku hoida. Ja nii oligi mul ühel hetkel asi valmis.

Esimene reis ka tehtud, ühtegi sellist kohta ei märganud kus kapitaalselt mööda oleks pannud, ruumi väga palju vähem kui sõbral, kuid sellegipoolest piisavalt, et toimetada. Ka piltidelt on näha kaks pilti järjest, üks milline näeb olemine välja minu ees ja teine milline minu selja taga.

kalastus kelgud

Toimetamine selle kelguga on imelihtne. Ühe kerge liigutusega tõmbad telgi endale pähe ja teise liigutusega tagasi üle pea kokku ja ei pidurda isegi tempot, kui tahaks kala otsida ja terve päev erinevaid auke puurida.